Bozcaada Latife Hanım Konağı

Latife Hanım Konağı

Bozcaada'nın Rum Mahallesinde yer alan Konağımız, Feribot iskelesine 2 dk yürüme mesafesinde olup, Meryem Ana Kilisesi'nin bir alt sokağında konumlanmıştır. Konağımız; 1900'lü yılların başında inşa edilmiş olup, adanın ilk Rum Belediye Başkanının evi olarak kullanılmıştır. 2011 yılında adanın dokusuna uygun bir şekilde tamamen orjinaline sadık kalınarak restore edilip, iç dekorasyonda klasik öğelerden yararlanılmış ve geçmişin dokusuna uygun bir atmosfer yaratılmıştır.

Zevkli bir dekora sahip konforlu ve şık odalar; ısıtma ve soğutmalı klima, düz ekran uydu tv, minibar, saç kurutma makinesi ve kasa ile donatılmış olup, tüm otelde kablosuz internete erişim olanağı, otelimizi güç kesintilerinden etkilenmemesini sağlayan tam kapasiteli jeneratör, çamaşırhane, oda servisi gibi misafirlerimize konforun, ada atmosferi ile birleştiği bir tatil imkanı sunmaktadır.

Otelimiz terasında; doğal bir şekilde adamızda ürettiğimiz zeytinyağımızın, sebzelerimizin de açık büfe olarak servis edildiği mükemmel kahvaltımızı takiben, adamızın en güzel koylarında senenin yorgunluğunu sakinlik içerisinde, doğa ve deniz ile iç içe olarakta atma olanağına sahipsiniz. Otelimizde Engelli odası bulunmamaktadır.